Strona główna

skuteczna dietaJak zachować ładną sylwetkę?

Każdy z nas chciałby wyglądać świetnie, mieć figurę modelki czy modela, ale to nie jest takie łatwe. Puszyste marzą żeby trochę schudnąć, chociaż  twierdzą, że lubią swoje ciało. Tak naprawdę to szczupłemu człowiekowi jest lepiej. Nadmiar tuszy utrudnia pracę naszych organów wewnętrznych, a więc odbija się to na naszym zdrowiu. Kiedy mamy rozmiar trzydzieści osiem do czterdziestego, możemy kupić fajne ciuchy  i doskonale dopasować się do ulubionego stylu. Kiedy ma się rozmiar powyżej czterdziestu czterech, trudno się polubić. I ciągle coś robimy by schudnąć. Stosujemy przeróżne diety, które nie zawsze są dobre dla naszego organizmu. Katujemy się nie jedząc naszej ulubionej czekolady czy kremowych ciasteczek, nie jemy całymi godzinami nic, co akurat nie jest dla odchudzania  najlepsze. A czasem wystarczy porozmawiać z dietetykiem i poradzić  się  w sprawach odżywiania. Jeśli nie mamy na to czasu, oto prostym przepisem na obniżenie poziomu tłuszczyku będzie jedzenie  wszystkiego z umiarem, w małych ilościach,  pięć razy dziennie, dużo warzyw i owoców, nie objadać się na kolację.  Do  tego starać się dużo chodzić, pływać, biegać czy jeździć na rowerze lub uprawiać jakikolwiek ruch w ciągu dnia. Wtedy na pewno schudniemy, nasz zapas niepotrzebnego tłuszczu zostanie wyeliminowany, a zmęczenie i stres będzie  nas omijać.

skuteczne odchudzanie

Co robić żeby schudnąć? 

Nie jest łatwo utrzymać nasz organizm w dobrej kondycji fizycznej i niejeden człowiek ma duży problem z utrzymaniem odpowiedniej wagi. Składa się na to nasz tryb życia, długo przebywamy w pracy, nieraz po dwanaście godzin siedząc przy biurku czy komputerze. Wracamy do domu zmęczeni, siadamy przed telewizorem czy komputerem (znowu!), obkładamy się  jedzeniem, często niezdrowym. Co możemy poradzić  na rosnące sadełko? To tylko zależy od naszej samodyscypliny. Należy robić  krótkie przerwy w pracy, co 3-4 godziny zjeść co nieco, byle były to  regularne posiłki. Żeby schudnąć organizm należy zmusić do wysiłku i dostarczać mu pokarm w miarę potrzeby. Nie wolno się głodzić a później objadać do syta. Posiłki powinny być lekkie,  częste i odpowiednio kaloryczne do wykonywanej pracy. Jeśli pracujemy fizycznie, nie grozi nam raczej nadmierna tusza. Organizm wszystko przetworzy na energię. Lecz kiedy dużo siedzimy, brak zużycia energii powoduje nadmiar jej produkcji i zostaje ona odkładana w postaci wałeczków tłuszczu, którego ciężko się pozbyć. Wtedy wpadamy w panikę, że ciuchy za ciasne lub trzeba nowe kupić bo już nie pasują. Podsumowując : aby schudnąć należy jeść  w miarę regularnie, nie głodzić się i starać się codziennie znaleźć trochę czasu na odrobinę  ruchu. Jeśli będziemy to przestrzegać na pewno nasza waga nie będzie nas stresować.

Jak szybko schudnąć? Jak schudnąć w miesiąc ? A może chcesz wiedzieć jak schudnąć w 2 tygodnie ? Portal skuteczna dieta odpowie Ci na każde pytanie.